Ulaşım

Sempozyumumuzun düzenleneceği Yozgat ülkemizin tam merkezinde bulunmaktadır. Sempozyum misafirlerimiz Yozgat’a ulaşmak için demiryolu ve karayolu seçeneklerini değerlendirebilirler.

Hızlı Tren: Ankara-Sivas hızlı tren hattı üzerinde bulunan Yozgat YHT istasyonu üniversitemiz kampüsüne 3km şehir merkezine ise 13km mesafededir. Ankara ve Sivas’tan her gün karşılıklı 3 sefer düzenlenen hattı kullanacak misafirlerimiz sempozyumun düzenleneceği Erdoğan AKDAĞ Doğu Kampüsümüze YHT ring araçları ve üniversitemiz servisleri ile 5 dk içerisinde ulaşabilir. Şehir merkezine gitmek isteyen misafirlerimiz ise YHT ring araçları ile 15 dk içerisinde şehir merkezine ulaşabilir. Yozgat’a yüksek hızlı tren ile ulaşım ilk duraklar olan Ankara’dan 1 saat 30 dakika, Sivas’tan ise 1 saat sürmektedir.

Karayolu: D-200 karayolu üzerinde bulunan Yozgat’a karayolu ile ulaşım Ankara’dan 2 saat 30 dakika, Sivas’tan 1 saat 30 dakika, Kayseri’den 1 saat 30 dakika Çorum’dan ise 1 saat sürmektedir. Bu illerden Yozgat’a her saat başı araç bulmak mümkündür. Karayolu ile ulaşım sağlayan misafirlerimiz şehir merkezinden sempozyumun düzenleneceği Erdoğan AKDAĞ Doğu Kampüsü’ne 1 numaralı halk otobüslerini kullanarak yaklaşık 15 dk’da ulaşabilirler. Halk otobüsleri 15 dk ara ile hareket etmektedir.

İletişim

Adres:

Çapanoğlu mah. Cemil Çiçek cad. Atatürk Yolu 8. Km. Erdoğan Akdağ Doğu Kampüsü Rektörlük Binası
Merkez/Yozgat

  • Telefon: (0354) 242 10 80 / 1154
  • Email: uoras@bozok.edu.tr